FB.com/ideaGFX

سفارش کامل آرشیو مطالب سایت

آموزش ساخت متن جذاب با افکت فلز مس

ارسال در تاریخ : Sep 29 توسط حسین موضوع فتوشاپ, آموزش های فارسی فتوشاپ

ساخت متنی زیبا با افکت فلز مس در فتوشاپ


در این آموزش من توضیح می دهم که چگونه یک متن با افکت فلز مس روی آن ایجاد کنید . بیایید شروع کنیم !
ما به تصاویر و فونتی نباز داریم که من آنها را در این فایل قرارداده ام .
مرحله 1
یک فایل جدید ایجاد و عرض و ارتفاع را 700 پیکسل و رزولوشن را روی 72 PPI تنظیم کنید . نام فایل را Angel text بگذارید .


مرحله 2
صفحه را با تصویر تکسچر پر کنید .


مرحله 3
تصویر بافت را با پس زمینه ادغام کنید .


مرحله 4
به مسیر Image > Adjustments > Hue/Saturation رفته و از مقادیری که در شکل زیر نشان داده شده استفاده کنید .


مرحله 5
فیلتر Sharpen را دو بار اعمال کنید ، ( با رفتن به menu > Filter > Sharpen > Sharpen )
مقداری نویز ایجاد کنید : به مسیر Filter> Noise> Add Noise رفته و از مقدارهای نشان داده شده در تصویر زیر استفاده کنید .
یک لایه خالی جدید بر روی پس زمینه ایجاد و آن را با کد رنگ 252829 پر کنید. Blend mode لایه را Color قرار دهید . در نهایت آن را با پس زمینه ادغام کنید (کلیدهای Ctrl + E).


مرحله 6
کلمه “Angel” را با استفاده از فونت Argel تایپ کنید ØŒ اندازه فونت را 310 pt Ùˆ فاصله بین حروف را 0 قرار دهید . حرف “A” را انتخاب Ùˆ مقدار tracking (فاصله حروف) را 40 بگذارید . تمامی مقادیر را همانطور Ú©Ù‡ در تصویر زیر نشان داده شده تنظیم کنید .


مرحله 7
ابزار Move را انتخاب کرده سپس هر دو لایه متن و بکگراند را انتخاب و سپس روی دکمه های Align Vertical Center و Align Horizontal Center در منوی بالای صفحه کلیک کنید تا متن به وسط صفحه بیاید .


مرحله 8:
یک Layer Style بر روی لایه متن اعمال کنید (کلیک راست بر روی لایه و گزینه Blending Options). مرحله به مرحله همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده تنظیمات را انجام داده و در پایان روی ok کلیک کنید.


مرحله 9
تصویر گوی را کپی و روی لایه متن paste کرده و نام لایه تصویر را به Reflection01 تغییر دهید . با استفاده از ابزار Move ، لایه Reflection01 و پس زمینه را انتخاب کنید، و سپس روی گزینه های Align Bottom Edges و Align Left Edges در منوی بالا، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده کلیک کنید .


مرحله 10
لایه Reflection01 (عکس) را انتخاب کنید و با استفاده از ابزار Rectangular Marquee بر روی تصویر کلیک راست کرده و گزینه Free Transform را انتخاب کنید . سپس در منوی بالا روی دکمه Maintain Aspect Ratio کلیک کنید تا نسبت ابعاد حفظ شود ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده عرض و ارتفاع را به 70٪ کاهش دهید ، برای مکان افقی 1099.2 پیکسل و موقعیت عمودی 7.8- پیکسل را وارد کنید و enter را بزنید .


مرحله 11
یک Layer Style بر روی لایه Reflection01 اعمال کنید (کلیک راست بر روی لایه و گزینه Blending Options) و برای گزینه Gradient Overlay مقادیری که در زیر نشان داده شده را وارد و روی ok کلیک کنید، حالا یک فلز به رنگ مس داریم .


مرحله 12
سه بار افکت Sharpen را اعمال کنید . به منوی Filter > Sharpen > Sharpen بروید (به یاد داشته باشید این مرحله را سه بار تکرار کنید).


مرحله 13
کم کردن نویز : به مسیر Filter > Noise > Reduce Noise رفته و از مقادیری که در زیر نشان داده شده است استفاده کنید .


مرحله 14
لایه Reflection01 را کپی و نام آنرا به Reflection02 تغییر دهید . سپس Blend mode لایه را روی Lighten گذاشته و Opacity را به 50٪ کاهش دهید .


مرحله 15
برای رسیدن به یک اثر انعکاس خیره کننده ، لایه تصویر Reflection02 را انتخاب و با استفاده از ابزار Rectangular Marquee بر روی تصویر کلیک راست کنید و گزینه Free Transform را انتخاب کنید . حالا دوباره کلیک راست کنید و گزینه Flip Horizontal را انتخاب کنید . عرض را به -90% و ارتفاع تا 90 درصد کاهش داده ، سپس X را 513 پیکسل و Y را 108 پیکسل قرار دهید و کلید enter را بزنید .


مرحله 16
هر دو لایه تصویر را انتخاب و به مسیر menu > Layer > Create Clipping Mask بروید تا این افکت بازتاب روی لایه متن اثر بگذارد . در نهایت، دو لایه تصویر و متن را انتخاب و آنها را با کلیک کردن روی آیکون Link Layers در پایین پالت لایه ها ، به هم پیوند دهید .


امیدوارم از این آموزش سریع و زیبا لذت برده باشید

 

1 نظر برای “آموزش ساخت متن جذاب با افکت فلز مس”

  1. عالی بود عزیز

نظر شما درباره این مطلب !؟