FB.com/ideaGFX

سفارش کامل آرشیو مطالب سایت

آموزش ایجاد پوستر فرشته مرگ در فتوشاپ

ارسال در تاریخ : Oct 19 توسط حسین موضوع فتوشاپ, آموزش های فارسی فتوشاپ

یک پوستر ترسناک از فرشته مرگ

برای این آموزش به تعدادی تصویر و براش نیاز داریم که من برای راحتی شما آنها را یکجا جمع کرده ام : دانلود

مرحله 1
تصویر جاده را در فتوشاپ باز کنید . با استفاده از ابزار (Pen (P Ùˆ یا ابزار Lasso (L) جاده را انتخاب کنید . نکته ( برای اضافه کردن به انتخاب کلید Shift را Ù†Ú¯Ù‡ دارید Ùˆ کلید Alt را برای Ú©Ù… کردن از انتخاب ) بعد از انتخاب جاده کلیدهای Ctrl + J را بزنید تا لایه جدیدی از انتخاب ایجاد شود . Ùˆ لایه اصلی “جاده” را مخفی کنید.


مرحله 2
فایل “کویر” را باز Ùˆ قسمت بیابان را انتخاب کنید . قسمت انتخاب شده را به سادگی بکشید Ùˆ در سند اصلی رها کنید . آن را در جایی Ú©Ù‡ در تصویر زیر نشان داده شده قرار دهید . لایه “جاده” را بالاتر از لایه “کویر” بگذارید . یک لایه ماسک به “جاده” اضافه کنید Ùˆ با استفاده از براش Multi Purpose با یک رنگ سیاه لبه های جاده را محو کنید تا با صحرا آمیخته شود . opacity لایه ماسک را Ú©Ù… کنید Ùˆ اندازه آنرا بزگتر کنید تا وسط جاده را بپوشانند. برای الگو گرفتن به لایه ماسک من نگاه کنید.


مرحله 3
فایل “ابرها” را باز کرده Ùˆ کلیدهای Ctrl + A را انتخاب کنید وسپس کلیدهای Ctrl + C برای Ú©Ù¾ÛŒ کردن Ùˆ Ctrl + V را برای چسباندن به سند بزنید . این لایه را مانند تصویر زیر تغییر اندازه داده Ùˆ آنرا در زیر لایه “جاده” Ùˆ “کویر” قرار دهید . از آنجا Ú©Ù‡ ابرهای ما زیر لایه های دیگر هستند ما Ù…ÛŒ توانیم اضافه کردن لایه ماسک را انجام ندهیم Ùˆ فقط لایه را به بالا Ùˆ پایین بکشید تا با صحنه متناسب شود . برای ترکیب لایه های مختلف صحنه Ùˆ دادن حالت تاریک تر به ابرها یک لایه curves adjustment ایجاد Ùˆ منحنی curve را به سمت پایین بکشید . چون ما Ù…ÛŒ خواهیم آخر جاده روشن تر بنظر برسد یک ابزار radial gradient انتخاب کنید Ùˆ با رنگ سیاه Ùˆ سفید از وسط لایه به سمت لبه ها یک گرادیانت در لایه ماسک بکشید .


مرحله 4
وقت اضافه کردن کاراکتر اصلی ما است ! فایل “Black Cape” را باز کرده Ùˆ شخصیت را انتخاب کنید (کسی Ú©Ù‡ داس در دست دارد). با کلیدهای Ctrl + C تصویر را Ú©Ù¾ÛŒ Ùˆ با Ctrl + V به سند خود اضافه کنید . شاید متوجه شده باشید Ú©Ù‡ این عکس کیفیت Ú©Ù… Ùˆ نویز زیادی دارد ولی ما این مشکل را حل میکنیم . برای خلاص شدن از شر نویزهای رنگی لایه “Reaper” را Ú©Ù¾ÛŒ کنید Ùˆ از گزینه Filter > Noise > Reduce Noise استفاده کنید . Blending Mode این لایه جدید را به color تغییر دهید ØŒ با این کار فقط نویزهای رنگی را تحت تاثیر قرار میدهیم Ùˆ کاراکتر اصلی واضح باقی Ù…ÛŒ ماند .
حالا از دو لایه Curves Adjustment برای اصلاح رنگ استفاده میکنیم .
یکی برای تنظیم درخشندگی کلی و یکی هم برای تنظیم درخشندگی رنگ های آبی و قرمز ، که مانند تصاویر زیر تنظیم می شوند :


مرحله 5
حالا می خواهیم به کاراکتر اصلی یک مدال اضافه کنیم . با براشی خاکستری و نرم یک شکل کوچک در قسمت گردن ایجاد و سپس اثرات زیر را به آن اضافه کنید.


مرحله 6
بیایید سایه ها را ایجاد کنیم . از لایه ” Reaper” یا همان کاراکتر اصلی Ú©Ù¾ÛŒ بگیرید ØŒ کلید Ctrl را Ù†Ú¯Ù‡ داشته Ùˆ بر روی این لایه کلیک کنید تا انتخاب شود سپس قسمت انتخابی را با رنگ سیاه پر کنید . Ø´Ú©Ù„ را از انتخاب خارج کنید Ùˆ به آن یک Gaussian Blur با مقدار 3 پیکسل اضافه کنید . با Ctrl + T Ø´Ú©Ù„ را به اندازه ای Ú©Ù‡ در Ø´Ú©Ù„ زیر نشان داده شده برسانید . یک لایه ماسک اضافه کرده Ùˆ با استفاده از ابزار Gradient Ùˆ با رنگهای سیاه Ùˆ سفید به عنوان رنگ پیش فرض از حاشیه به سمت مرکز لایه ماسک بکشید. تا مناطقی Ú©Ù‡ سایه ندارند پوشانده شوند . opacity این لایه را به 30Ùª کاهش Ùˆ حالت آنرا روی Multiply بگذارید .
یکبار دیگر از لایه ” Reaper” یا همان کاراکتر اصلی Ú©Ù¾ÛŒ بگیرید Ùˆ آن را با رنگ سیاه پر کنید. حالا یک Gaussian Blur با مقدار 2 پیکسل اضافه کنید Ùˆ با ابزار Free Transform جای آن را مانند Ø´Ú©Ù„ زیر تنظیم کنید . یک لایه ماسک اضافه کرده Ùˆ با ابزار Gradient از حاشیه به سمت داخل با استفاده از رنگ های سفید Ùˆ سیاه بکشید . opacity را به 84 درصد کاهش Ùˆ Blend Mode را Multiply بگذارید . این لایه را Ú©Ù¾ÛŒ کرده Ùˆ کلیدهای Ctrl + T را بزنید تا ابزار Free Transform فعال شود . روی Ø´Ú©Ù„ کلیک راست کنید Ùˆ Flip Horizontally انتخاب کنید سپس سایه را در جای مناسب (مثل تصویر زیر) قرار دهید . opacity را به 45Ùª کاهش دهید . لایه های سایه را گروه کنید Ùˆ اگر لازم است یک لایه ماسک ایجاد Ùˆ جاهای اضافی را از سایه ها حذف کنید . سایه نهایی شما باید چیزی مانند تصویر زیر شده باشد .


مرحله 7
اجازه دهید تنظیمات بیشتری به تصویر اعمال کنیم تا فضای کار حال و هوای بهتری پیدا کند .
اول یک لایه Black & White adjustment اضافه کنید ، حالت لایه را به Color Dodge تغییر دهید و با استفاده از ابزار Gradient قسمت بالایی تصویر را محو کنید . این کار کنتراست را افزایش می دهد و حالت نور جالبی ایجاد میکند . بعد یک لایه Hue/Saturation adjustment اضافه کنید و با استفاده از ابزار Gradient در لایه ماسک قسمت فوقانی لایه adjustment را مخفی کنید . اگر با این کار مدال مخفی شد با استفاده از یک براش نرم و سفید روی آنرا در لایه ماسک رنگ کنید تا بازگردانده شود . حالا یک لایه Gradient Map adjustment ایجاد و از رنگ هایی که در شکل زیر نشان داده شده استفاده کنید . در لایه ماسک با استفاده از ابزار Gradient قسمت پایین تصویر را ماسک کنید تا تنها ابرها تحت تاثیر قرار گیرند. Blending Mode را به Soft Light تغییر و opacity را به 20٪ کاهش دهید . در این مرحله ابرهای ما بیشتر تیره می شوند .
یک لایه Selective Color adjustment اضافه کرده و رنگ زرد را مثل شکل زیر اصلاح کنید .
یک لایه Curves adjustment ایجاد و منحنی را به بالا بکشید تا تصویر روشن تر شود سپس لایه ماسک را با رنگ سیاه پر کنید و رنگ سفید را برای foreground و سیاه را برای background انتخاب و با ابزار Radial Gradient در لایه ماسک برای روشن کردن تنها قسمت مرکزی تصویر بکشید . این مرحله یک نقطه کانونی ایجاد میکند و تضاد بین کاراکتر و پس زمینه را افزایش می دهد.
سپس یک لایه Color Balance adjustment اضافه کرده و رنگ فیروزه ای ( Cyan ) را زیاد کنید. بعد با از استفاده از ابزار Linear Gradient کاری کنید تا این اثر تنها به سمت راست تصویر اعمال شود .
و تنظیم نهایی اضافه کردن یک لایه Curves adjustment و کشیدن منحنی به سمت بالا و روشن تر کردن تصویر است. لایه ماسک را با رنگ سیاه پر کنید و با استفاده از یک براش گرد سفید و نرم مناطق نورانی اطراف کاراکتر را روشن تر کنید .


مرحله 8
حالا موقع اضافه کردن عناصر ترسناک به صحنه ما است. اول یک لایه ی جدید ایجاد کنید و با استفاده از براش پرندگان ، چند پرنده سیاه رنگ در افق ایجاد کنید .


مرحله 9
فایل “خانه” را باز کرده Ùˆ تصویر خانه را انتخاب کنید . کلیدهای Ctrl + C را برای Ú©Ù¾ÛŒ Ùˆ Ctrl + V را برای چسباندن به سند بزنید . با استفاده از Ctrl + T خانه را مانند چیزی Ú©Ù‡ در زیر نشان داده شده تغییر اندازه دهید . یک لایه Curves adjustment اضافه کنید (باید فقط روی همین لایه اثر بگذارد – فلش کنار لایه دیده شود) Ùˆ رنگ خانه را اصلاح کنید . یک لایه ÛŒ جدید ایجاد Ùˆ با استفاده از یک براش سیاه Ùˆ نرم با opacity 20Ùª سایه هایی در سمت Ú†Ù¾ خانه ایجاد کنید. Blend Mode لایه سایه را به Multiply تغییر دهید .


مرحله 10
فایل “صلیب” را باز کنید آن را انتخاب Ùˆ به داخل سند بیاورید . با کلیدهای Ctrl + T صلیب را مانند تصویر در جای مناسب قرار دهید . یک لایه Curves adjustment فقط روی همین لایه اعمال Ùˆ درخشندگی آنرا Ú©Ù… کنید Ùˆ با یک لایه Hue/Saturation adjustment رنگ آنرا کاهش دهید . یک لایه جدید زیر لایه صلیب ایجاد Ùˆ مقداری سایه درست کنید . حالت لایه سایه (ها) را به multiply تغییر دهید . همه لایه های مرتبط به صلیب را گروه کنید ØŒ حالا از گروه 8 بار Ú©Ù¾ÛŒ گرفته Ùˆ صلیب ها را در جاهای مختلفی در کنار هم قرار دهید (با ابزار free transform آنها را تغییر جهت Ùˆ اندازه دهید تا با هم فرق داشته باشند ) .


مرحله 11
فایل “کلاغ” را باز کنید آن را انتخاب کرده Ùˆ به داخل سند بیاورید . اگر انتخاب شما دقیق Ùˆ کامل نیست نگران نباشید چون اندازه کلاغ در طرح بسیار Ú©ÙˆÚ†Ú© است. سپس با Ctrl + T کلاغ سیاه را مانند Ø´Ú©Ù„ زیر در جای مناسب قرار دهید ØŒ Ùˆ با یک لایه Curves adjustment رنگ آن را تصحیح کنید .


مرحله 12
یک لایه ی جدید ایجاد و با یک براش نرم و سفید با opacity 5٪ مقداری دود (یا بخار) در پایین خانه و صلیب ها ایجاد کنید . این کار را بیش از حد انجام ندهید .


مرحله 13
فایل “ماشین ون” را باز کنید آن را انتخاب Ùˆ به داخل سند بیاورید . با کلیدهای Ctrl + T ماشین را مانند تصویر در جای مناسب قرار دهید . با استفاده از یک لایه Curves adjustment درخشندگی آنرا اصلاح Ùˆ با یک لایه Hue/Saturation adjustment رنگ آنرا تنظیم کنید . توجه کنید Ú©Ù‡ ما نمی خواهیم همه رنگ از ون بگیریم ØŒ Ù…ÛŒ خواهیم رنگ آنرا با صحنه هماهنگ کنیم . یک لایه جدید زیر لایه “ون” بسازید Ùˆ مقداری سایه ایجاد کنید ØŒ Blend Mode لایه سایه را روی Multiply بگذارید .


مرحله 14
حالا میخواهیم حالت رگه رگه ای به پایین پای کاراکتر اصلی بدهیم تا فضا دلهره آور تر شود . برای این کار یک لایه جدید ایجاد و آن را با رنگ سفید پر کنید. با فشار دادن کلید D رنگ ها را پیش فرض کنید و به مسیر Filters > Render > Clouds بروید . حالا Filters > Render > Difference Clouds را انتخاب کنید. Image > Adjustments > Curves را انتخاب و با استفاده از تنظیمات شکل زیر کاری کنید تا فقط رگه ها باقی بماند . کلیدهای Ctrl + T را بزنید و شکل را مثل تصویر زیر تغییر اندازه داده و حالت پرسپکتیو بدهید سپس Blending Mode را به Multiply تغییر دهید . تغییر حالت به Multiply باعث میشود از شر مناطق سفید خلاص شوید . یک لایه ماسک اضافه کرده و خطوط واضح و خطوط لبه شکل را محو کنید. اگر خواستید می توانید از لایه کپی بگیرید و آن را بصورت افقی انعکاس دهید تا خطوط بیشتری داشته باشید .


مرحله 15
زمان تنظیمات نهایی است .
کلیدهای Ctrl+Shift+Alt+E را بزنید تا یک لایه ی جدید از همه لایه های قابل مشاهده ایجاد شود ، سپس Filters > Stylize > Glowing Edges را اعمال کنید . حالت لایه را به Overlay تغییر داده و opacity آن را به 23٪ کاهش دهید . در این مرحله کنتراست بیشتر خواهد شد و حالت تیره تری به طرح می دهد. حالا یک لایه Hue/Saturation adjustment ایجاد کرده و مقدار Saturation را کم کنید .
دوباره کلیدهای Ctrl+Shift+Alt+E را بزنید تا یک لایه ی جدید از همه لایه های قابل مشاهده ایجاد شود ، سپس یک Gaussian Blur با مقدار 4 پیکسل بدهید . حالت لایه را به Soft Light تغییر بدهید و opacity را تا 25٪ کاهش دهید .
در نهایت لایه جدیدی اضافه کنید و با استفاده از Clone Stamp Tool دسته چوبی داس را طولانی تر کنید .
اگر خواستید میتوانید با یک براش نرم و سیاه و Opacity 5٪ روی بعضی قسمتهای طرح بکشید تا تیرگی افزایش یابد.


کار ما تمام شد ØŒ از همراهی شما ممنونم ! 🙂

 

5 نظر برای “آموزش ایجاد پوستر فرشته مرگ در فتوشاپ”

 1. یونس says:

  به معنای واقعی کلمه از شما متشکرم واقعا عـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالی بود…..دست همتون درد نکنه

 2. SAEED says:

  واقعا زحمت میکشید ممنونم

  • iSaeed says:

   خواهش میکنم قابلی نداشت 🙂

 3. SAEED says:

  واقعا زحمت میکشید ممنونم مرسی

نظر شما درباره این مطلب !؟