FB.com/ideaGFX

سفارش کامل آرشیو مطالب سایت

آموزش فتوشاپ ایجاد اثر زیبا روی چشم

ارسال در تاریخ : Sep 17 توسط حسین موضوع فتوشاپ, آموزش های فارسی فتوشاپ

ایجاد افکت درخشان روی یک چشم در فتوشاپ …

شما می توانید عکس مورد استفاده را از اینجا دانلود کنید.
مرحله 1
عکس چشم را باز کنید . آنرا یک بار کپی کنید .ابزار Burn را انتخاب و گزینه range را روی midtones و میزان Exposure را روی مقدار 50 قرار دهید .
حالا با استفاده از ابزار Burn ، روی مردمک چشم و خود چشم بکشید. حالا ابزار Dodge را انتخاب و دوباره range را روی midtones تنظیم کنید . از ابزار Dodge برای روشن کردن مردمک و بین جاهایی که با استفاده از ابزار Burn tool تیره کردید استفاده کنید .


مرحله 2

دوباره با استفاده از ابزار Dodge ، مقداری اشعه فقط در خارج عنبیه ایجاد ، و مناطق دیگری که فکر می کنید نیاز دارند را روشن تر کنید .


مرحله 3
حالا از افکت Lighting استفاده میکنیم (مسیر filter > render > lighting effects) تا یک اثر روشنایی جالب به کل عکس اضافه کنیم ، شما ممکن بخواهید به یک طرف تصویر نور با رنگی خاص بدهید . سعی کنید عکس را بیش از حد تحت تاثیر این نور قرار ندهید ، اگر بعد از اعمال افکت ، روشنایی بیش از حد بود ، به مسیر edit > fade lighting effects رفته و مقدار آن را حدود 50٪ قرار دهید .


مرحله 4
حالا وقت تغییر رنگ مرکز چشم است. برای انجام این کار ، یک لایه جدید ایجاد و با یک براش نرم و با استفاده از رنگ انتخابی خود (مثلا نارنجی) قسمت داخل چشم را رنگ کنید . سپس حالت لایه را به Color تغییر داده و opacity را به حدود 50-60٪ کاهش دهید .


مرحله 5

 با استفاده از ابزار های dodge و Burn دوباره کمی روی مردمک برای ایجاد سایه روشن کار کنید تا شدت افکت مرحله قبل بیشتر شود .


مرحله 6
برای اضافه کردن احساس بیشتری به عکس، به مسیر layer > new adjustment layer > gradient map بروید و یک gradient map سیاه و سفید ایجاد کنید . blending mode این لایه را به Luminosity تغییر داده و opacity را به سلیقه خودتان تنظیم کنید . اگر دوست داشتید مرحله 4 را برای رنگ چشم تکرار کنید ، شما ممکن است بخواهید opacity پایین تر و رنگ های دیگری برای براش استفاده کنید.


مرحله 7
در اینجا از ابزار های dodge و Burn دوباره استفاده کرده و با مقدارها و opacity بازی کنید ، خلاقیت بیشتری به خرج دهید .
من دوباره یک لایه رنگ مردمک چشم ایجاد کردم و داخل آن را با رنگ زرد/نارنجی رنگ کردم ، حالت لایه را به Linear Dodge تغییر و opacity را 10٪ قرار دادم .


مرحله 8
برای پایان دادن به کار، یک لایه Color adjustment با یک رنگ انتخابی خودتان ایجاد کنید ( مسیر layer > new adjustment layer > selection color ) و تنظیمات را طوری که بهترین نتیجه را بدهد تغییر دهید . در پایان ، باز هم یک افکت lighting effects اعمال کنید ، اما این بار opacity آنرا به حدود 35٪ کاهش دهید .

 

تمام شد 🙂

1 نظر برای “آموزش فتوشاپ ایجاد اثر زیبا روی چشم”

  1. میلاد says:

    سلام خسته نباشین یه پیشنهاد داشتم
    خیلی خوب می شد اگه این آموزش هارو به صورت ویدیو بذارید
    هم کار شما آسون میشد هم ما بهتر می تونستیم آموزش هارو یاد بگیریم ودر دسترس داشته باشم
    ممنون

نظر شما درباره این مطلب !؟